Rozhovory

ROZHOVOR S KOLEGOU PRO ON-LINE MAGAZÍN A TV WWW.GRIP.CZ

http://www.griptv.cz/2015/09/rozhovor-s-tomasem-z-exprespneu-cz/

Rozhovor s Tomáš Mazáčem z www.EXPRESPNEU.cz

 

Dnes jsem si povídal s Tomem Mazáčemspoluzakladatelem eshopu ExpresPneu.cz Tom je fanda do aut tak jako já, a když jsme se loni potkali na Subaru Days ve Vysokém Mýtě, slovo dalo slovo, pivo dalo pivo a dohodli jsme partnerství mezi GripTV a ExpresPneu.

Tome, jak jsi se dostal autům a pneumatikám?

Trochu oklikou, studoval jsem střední školu obor elektro, ale to mě moc nebavilo, proto jsem pak zvolil vysokou školu se zaměřením na ekonomii a marketing. Když jsme před pěti lety s bráchou založili ExpresPneu, už tehdy jsem věděl, že mě baví komunikovat s lidmi a protože máme v Olomouci s odběrovým místem eshopu i pneuservis, jsem tak trochu pořád blízko autům. Mám rád svižnou jízdu a vše kolem aut, proto jsem ve své práci šťastný.

tom-a-auto-resized

 

Kde jste vzali odvahu jít do byznysu, kde je velká konkurence?

S bráchou jsme stále přemýšleli, jak zlepšit služby pro zákazníky, přinést něco nového. Taky jsme už dál nechtěli pod někým pracovat, protože jsme věděli, že sami za sebe dokážeme větší věci a můžeme si rozhodovat po svém. Oba máme rádi auta a komunikaci přes moderní technologie, proto nám nakonec vyplynul internetový obchod s pneumatikami.

Náš pneuservis sídlí nedaleko centra Olomouce, ale ExpresPneu je prioritně eshop, takže z největší části posíláme pneu do celé České republiky, na Slovensko a občas nás najdou i zákazníci z Německa nebo Rakouska. Nejdál jsme pneu posílali do Velké Británie a Litvy.

Zpět k rychlosti, je něco, na co jste hrdí?

Jsme rádi, že můžeme také někoho podpořit, proto sponzorujeme Jana Konečného, který válí se svým BMW v seriálu Czech Drift Series. A na své si proto na našem eshopu přijdou i majitelé sportovních a upravených aut, protože zde najdou, jak disky tak pneu přesně pro jejich plechového miláčka.

Proč bych si měl ve vašem eshopu koupit pneu?

Snažíme se zákazníkům skutečně poradit, přistupujeme k tomu tak, že každý není odborník a netlačíme jen jednu či dvě preferované značky. Někdy je třeba určitá představa o zimních pneu zbytečně přepálená, je to stejné, jako když byste na felicii chtěli sportovní Dunlopky a přitom v zimě najedete jen pár desítek kilometrů. Naopak dennodenní šoféři by měli zvážit kromě ceny i kvalitu, která se jim vrátí delší životností pneu a s tím spojenou bezpečnou jízdou především na mokrých zimních silnicích. Nejdůležitější je zjistit, co náš budoucí zákazník opravdu potřebuje a ujezdí.

Na Moravě máme 5 výdejních míst, kde si můžete pneu rovnou nechat přezout za akční cenu a do ostatních míst ČR zaslíláme pneumatiky již od 35Kč/ks.

Jak jste připraveni na příchod zimní sezóny?

Těšíme se. Našim zákazníkům v Olomouci šetříme čas s výměnou pneumatik za přispění našeho online objednávkového systému. Každý se může už teď dopředu objednat na přezutí a přesně tak ví, kdy bude jeho auto připraveno k vyzvednutí. Nestane se, že budete čekat v řadě a tahle služba je každým rokem populárnější. Na nás je garance přesného času a termínu. Celé to funguje takto (odkazhttp://www.exprespneu.cz/objednavka-pneuservisu)

Jelikož jsou zimní pneu na určitých úsecích povinné od 1. listopadu, ušetříte se s naším objednávkovým systémem pozdějším stresům. A nezapomeňte, že minimální hloubka dezénu je u osobních aut 4mm, u těch nad 3,5 tuny pak 6mm. Takže doporučuju už teď zkontrolovat, v jaké kondici jsou vaše stávající zimní pneumatiky.

Doporučíš nám to nejlepší pro letošní zimu?

Nejvíce se prodávají pneumatiky na vozy nižší střední třídy, jako je Škoda Octavia, VW Golf, Ford Focus a Hyundai i30, tedy rozměr pneu je zde nejčastěji 195/65 R15. Další nejprodávanější rozměry jsou 205/55 R16 a 165/70 R14. Například pro vozy Škoda Fabia II a další menší auta řidiči nejčastěji volí rozměr 195/55 R15. Co se týče výrobce, tady zákazníci volí spíš podle své oblíbené značky. Snažíme se jim ale navrhnout i alternativy. Pro řidiče, který ročně najezdí jen pár tisíc kilometrů je zbytečné utrácet za drahé pneu, které jsou koncipované na nájezd desítky tisíc kilometrů, doporučíme mu levnější variantu, která navíc nabídne lepší vlastnosti na mokré vozovce i nižší hlučnost.

Přesto, jaké značky se v ExpresPneu nejvíc prodávají?

Začnu u těch prémiových, zde vede německý Continental a francouzský Michelin, pokud chcete opravdové odborníky na zimní podmínky, doporučuji zvolit finské specialisty z Nokianu. Seveřané přesně vědí, jak zimní pneumatiky upéct a každým rokem je tato značka oblíbenější.

Kdo by chtěl ušetřit stokoruny, mohl by zvolit jihokorejského prémiového výrobce značky Hankook, tyto pneu si přes svou kvalitu drží skvělou cenu. Ze střední a vyšší střední třídy jsou na odbyt značky opět jihokorejský Kumho, japonský Falken nebo francouzský Kleber.

Pokud najezdíte méně kilometrů doporučuji vybrat si mezi českými Barumkami, slovenskými Matadorkami, ale nemusíte se bát ani pneumatik zančky GT Radial, Sebring nebo NEXEN.

V poměru cena a výkon u nás vede značka Hankook a z levnějších pak NEXEN, pokud jezdíte hodně na hory, doporučuji jednoznačně Nokiany. Každý zákazník je specifický a je pro něj důležitější jiný parametr, i proto mi můžete zavolat, poradím vám s výběrem. Tel číslo k nám do ExpresPneu je 773 63 03 03.

 
 
Osobní přístup Poradenství pro zákazníky
Levná doprava Pouze skutečné náklady
Pracovní nasazení Makáme od rána do noci
Nejprodávanější Značky pneu