Informace o výrobcích

AEZ 

AEZ je německý výrobce prémiových hliníkových kol. Výrobky této značky demonstrují inovativní a velice atraktivní design, díky kterému jsou mezi řidiči velice oblíbené.

Barum

Continental Barum s. r. o. je německý výrobce osobních, nákladních a industriálních pneumatik značek Barum. Pneumatiky Barum představují úspěšnou kombinaci všestrannosti a robustnosti za dostupnou cenu. Dosahují velmi vysokého kilometrového výkonu a nabízejí optimálně vyvážené jízdní vlastnosti. Jestliže se musíte na svůj vůz spolehnout, pak jsou pro vás pneumatiky Barum tou správnou volbou. Barum vyrábí pneumatiky v nejmodernějších závodech v Evropě pod záštitou silné skupiny Continental AG. Barum patří k nejúspěšnějším výrobcům pneumatik ve střední Evropě.

BFGoodrich

Odolné pneumatiky BFGoodrich jsou známé zejména jako pneumatiky pro vozy SUV a 4×4. Kvalitu ale potvrzují i v sekci osobních a užitkových pneu. Dnes patří společnost BFGoodrich pod koncern Michelin a její specialitou jsou pneumatiky pro výkonné terénní vozy. Je stalým dodavatelem obutí pro závody jako Baja California Competition a pyšní se také několikanásobným vítězstvím Rally Paris-Dakar. BFGoodrich se také zaměřuje na pneumatiky pro výkonné silniční vozy klasické americké „muscle car“ konstrukce.

Bridgestone

Bridgestone Corporation je gumárenská japonská megaspolečnost, se sídlem ve městě Kurume. Vyrábí pneumatiky jako největší ve svém oboru v Japonsku a po roce 2006 je největším producentem pneumatik na světě. Vyrábějí pneu pro takřka všechny druhy dopravních prostředků.

Continental

Společnost Continental je jedním z předních výrobců pneumatik pro osobní a lehké nákladní automobily (PLT) v Evropě a čtvrtý největší výrobce pneumatik pro osobní automobily na světě na trhu s originálním vybavením a na trhu s náhradními díly. Divize Tires (pneumatiky) pro osobní a lehká nákladní vozidla se skládá ze značek Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor a Sportiva. Continental.

Dunlop

Dunlop je značka pneumatik vyráběných firmou Goodyear Tire and Rubber Company. Dunlop je značkou, která je celosvětově zapojena ve všech sportech pro jednostopé i dvoustopé stroje. Inovace a velké úspěchy v motoristickém sportu, kterých společnost Dunlop za více než 120 let dosáhla, vybudovaly značce nebývalou pověst mezi milovníky automobilů a motocyklů po celém světě. Tři technická evropská centra pracují společně na technologii pneumatik Dunlop pro osobní automobily, motocykly i závodní stroje. Dunlop je světovým výrobcem zimní pneu i letní pneu pro prvotní výbavu prestižních značek jako Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Peugeot, Porsche, Škoda, Toyota a Volkswagen.

Falken

Falken Tire Corporation je japonská pneumatikářská firma. Její historie sahá do roku 1983. Tak patří mezi vůbec nejmladší výrobce pneu. I když je tato značka velice mladá, tak již v roce 1985 se začala prosazovat v Americe. Dnes patří pneumatiky Falken mezi nejlepší pneumatiky v oblasti rychlé jízdy na světě. Pneumatiky Falken velmi prosazují zejména jako pneu pro automobilové závody.

Firestone

Firma Firestone byla založena v roce 1900 Harvey Firestonem v Americkém Ohiu. Zásadní pro ní byla spolupráce s Henry Fordem, na jehož vozy dodávali originálně obutí. V době studené války dostala firma Firestone i armádní kontrakt na výrobu útočné střely. Roku 1961 přechází pod Firestone i výrobce pneumatik Dayton Tires. Pneumatiky Firestone obouvali i vozy serie Indy Car Racing. Od konce roku 1979 patří Firestone pod Bridgestone Corporation.

Fulda

Pánové Gust Becker a Moritz Hasenclver založili tuto firmu roku 1900 ve stejnojmenném Německém městě. Na začátku se Fulda zaměřovala na výrobu pneumatik pro jízdní kola. Fulda je také známa svými testovacími vozy. První vůz byl v roce 1938 koncept postavený na bázi luxusního Maybachu SW38, který dosahoval rychlosti až 240 km/h a byl tak vhodný pro testování vysokorychlostních pneumatik. Další testovací vůz byl autobus schopný vyvinout rychlost až 140 km/h určený pro testování nákladních pneumatik zvaný „Fulda Blitz“. Fulda se zároveň stává oficiálním a jediným dodavatelem obutí pro společnost Mercedes-Benz. V roce 2005 navazuje na rychlostní koncept z roku 1938 a staví ve spolupráci se společností Maybach koncept vozu s maximální rychlostí přes 300 km/h a mohla tak prezentovat svojí novou vysokorychlostní pneumatiku Carat Exelero.

General Tire

Společnost General Tyre má své počátky v roce 1915, kdy byla v Americe založena Williamem F. O'Neilem. Firma vyrábí nejen pneumatiky, ale i součásti vlaků a strojní elektroniku. Od roku 1987 patří General Tire pod společnost Continental AG.

GoodYear

GoodYear je americká značka, která vyrábí pneumatiky pro osobní, užitkové a SUV vozy, patří mezi nejúspěšnější pneumatiky na našem trhu. Již od roku 1901 spolupracoval majitel společnosti GoodYear s Henry Fordem a roku 1908 vyjel z továrny Ford Model T už na pneumatikách GoodYear. Pod koncern GoodYear dnes patří také Dunlop, Sava nebo německá Fulda a úspěšně vyrábí pneumatiky pro všechny druhy vozidel a dopravních prostředků.

GT RADIAL

Špičkové pneumatiky pro osobní, 4x4, lehká nákladní a nákladní vozidla v sortimentu pokrývajícím 90% potřeby trhu. Vyráběny společností GITI Tire, která patří mezi 10 nejvýznamnějších světových výrobců s produkcí 80 milionů kusů ročně. Společnost GITI Tire patří ke společnostem investujícím největší prostředky do výzkumu a vývoje svých produktů. Při výrobě a testování pneumatik GT Radial jsou použity ty nejmodernější technologie.

Pneumatiky GT Radial jsou vyvíjeny a testovány v Evropě – pro Evropské provozní podmínky. Produkty GT Radial přináší nejvyšší možný profit pro prodejce a maximální výkon, bezpečnost a komfort pro zákazníka.

Pneumatiky jsou kvalitově koncipovány, jako střední třída. V prvovýrobě se montují například do automobilů koncernu GM, Alfa Romeo či BMW.

Hankook

Hankook je globální společnost, která neustále úspěšně čelí všem výzvám budoucnosti a změnám světové ekonomiky. Přitom zaujímá vedoucí pozici při dosažení nového růstu v případě výskytu důležitých příležitostí. Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy.

Kleber

Společnost Kleber začala výrobu v roce 1911 v továrně BF Goodrich ve Francouzkém Colombes. V roce 1947 přišel Kleber se zimní pneumatikou se znakem ledního medvěda. Roku 1950 pokořil Maurice Herzog, zaměstnanec Kleberu, vrchol Himalájské Anapurny. V roce 1951 zaznamenal Kleber světový úspěch s první bezdušovou pneumatikou, která byla představena na Motor Show, kde odolnost proti propíchnutí ohromila i tehdejšího prezidenta Francie René Cotyho, který se výstavy zúčastnil. Rok 1981 znamenal úspěch pro Michel Mouton, pilotující speciál rally skupiny B Audi S1 v San Remo Rally a obouvající pneumatiky Kleber.

Kormoran

Původně polská značka pneumatik dnes patřící pod koncern Michelin.

Kumho

V roce 1960 byla založená korejská firma Samyan Tire, předchůdce dnešní Kumho Tyres, která vyrábí pneumatiky Kumho. Zpočátku byla výroba pneu velmi nízká a pohybovala se kolem 20 pneumatik vyrobených za den, způsobená z velké části manuální prací. V druhé polovině šedesátých let ale firma prošla postupnou modernizací s přechodem na strojovou výrobu pneu a také přijala nové jméno Kumho Tyres a začala vyrábět pneumatiky Kumho, které se staly známé po celém světě. Už v polovině sedmdesátých let patřily pneumatiky Kumho mezi přední pneu značku na trhu. Společnost Kumho Tyres navzdory celosvětové ropné krizi dokázala vstoupit i na Korejskou burzu. Nyní firma produkuje miliony pneumatik ročně, které prodává po celém světě.

Marangoni

Italský výrobce pneumatik Marangoni představil novou pneumatiku s označením M-POWER, testovanou na sportovních a supersportovních vozech (Audi S6, Porsche 911, Lamborghini) na okruhu.

Pneumatiky jsou vyráběny v Itálii na vlastních automatických strojích Marangoni, které používá pro výrobu pneumatik i společnost PIRELLI.

Matador

Slovenská pneumatikářská firma založená roku 1947, kdy se odštěpila od starší gumárenské firmy Matador Bratislava, která od roku 1925 začala produkovat, jako první v tehdejším Československu, pneumatiky pro automobily (Škoda, Tatra, Aero atd.). Roku 1947 byl závod znárodněn. Od roku 1950 produkovali pneumatiky v továrně s názvem „Gumárne 1. mája“ pod značkou Barum. Od roku 1962 byla značka jako státní podnik monopolním výrobcem pneumatik v tehdejším Československu. Roku 1991 byla firma privatizována a od roku 1993 začala opět vyrábět pneumatiky pod názvem Matador.

Michelin

Michelin je jednou z nejznámějších světových značek z oblasti výroby a prodeje pneumatik. Rozsáhlé portfolio pneumatik Michelin zahrnuje pneumatiky pro každý typ vozidla, včetně letadel, automobilů, jízdních kol, motocyklů, zemních strojů, zemědělské techniky a nákladních automobilů. Firma nabízí také elektronické služby na podporu mobility přes portál ViaMichelin.com a vydává cestovní průvodce, průvodce po hotelech a restauracích, mapy a autoatlasy.

Nokian

Nokian Tyres  je finská společnost, která poskytuje velmi kvalitní pneumatiky, inovované na základě znalosti severských podmínek a tedy i potřeb zákazníků, poptávajících po pneumatikách vhodných pro extrémní podmínky. Nokian vyniká v oblasti zimních pneumatik pro osobní i nákladní vozidla, pneumatik pro SUV a pneumatik pro lesní stroje a těžkou techniku.

Pirelli

Jeden z největších výrobců pneumatik na světě byl založen roku 1872 Giovanni Battista Pirellim v Itálii. V roce 1974 vynalezlo Pirelli „širokou radiální pneumatiku“ pro potřeby firmy Lancia pro efektivní přenesení točivého momentu jejího rally speciálu Stratos na závodní povrch. Zavedla tak standart široké konstrukce obutí pro závodní vozy všeobecně. Pirelli je také známá svým exkluzivním kalendářem, který se vydává od roku 1964 a smějí se na něm podílet pouze špičkoví světoví fotografové. Kalendář je určen především jako dar pro významné osobnosti ( papež, anglická královna či náš pan prezident) a pár výtisků směřuje na dobročinné dražby. Od roku 1996 se udílí také „Pirelli International Award“ za nejlepší multimediální prezentaci z oblasti vědy a techniky. Známý je i slogan firmy „Power is nothning without control“ a Pirelli je také dlouholetým generálním sponzorem fotbalového týmu AC Milan.

Sava

Slovinská gumárenská společnost fungující od roku 1920. Firma fungovala postupně pod rakouskou firmou Semperit, později patřila koncernu Continental a dnes je součástí firmy Good Year a má tak při výrobě přístup k pokročilým technologiím. Sava vyrábí pneumatiky jak pro osobní tak dodávkové vozidla a vyznačuje se dobrým poměrem cena/kvalita.

Semperit

Společnost Semperit byla založena již roku 1850 ve Vídni a byla vůbec první gumárenskou manufakturou v Evropě. Pneumatiky se zde vyrábí od roku 1900. Název vznikl z latinského „Semper it“ (= stále běží). Roku 1936 byla vyrobená první zimní pneumatika firmy Semperit pod označením „Goliath“. V roce 1985 vstoupila pod koncern Continental AG a nabízí široký sortiment pneumatik s výborným poměrem cena/kvalita.

Uniroyal

Historie americké značky Uniroyal se datuje od roku 1892 ještě pod názvem U.S Rubber Company. Od roku 1964 je oficiálním maskotem firmy tygr („Uniroyal Tiger“) který symbolizuje kvalitu, odolnost a tradici automobilového obutí firmy Uniroyal.

Varta

Johnson Controls je celosvětově vedoucím výrobcem startovacích baterií pro automobily pod který spadá i Český výrobce autobaterií VARTA.

VARTA je částí exkluzivního značkového portfolia Johnson Controls. A to z dobrého důvodu: Neboť VARTA znamená nejvyšší kvalitu, inovační technologii a dlouhodobé technické zkušenosti. Díky širokému sortimentu produktů nabízí VARTA pro každé vozidlo tu správnou baterii. Kromě toho je VARTA jednou z celosvětově vedoucích značek baterií, obzvláště co se týče kvality, používání perspektivních technologií nebo svědomitého a efektivního zacházení se zdroji. Mezi značky společnosti Johnson Controls patří také značky OPTIMA (baterie pro americké vozy, tuning a lodě), Freedom a Perion.

Tržní podíly světových výrobců pneumatik dle výnosů z roku 2009 a pořadí největších z nich:

  1. Bridgestone - 20,8 miliardy dolarů
  2. Michelin - 19,6 miliardy dolarů
  3. Goodyear - 15,6 miliardy dolarů
  4. Continental
  5. Pirelli
  6. Sumimoto
  7. Yokohama
  8. Hankook
  9. GT RADIAL
  10. Cooper

FOTOGRAFIE PNEUMATIK V INTERNETOVÉM OBCHODĚ, jsou vždy informativní a vždy jsou znázorněny v universálním rozměru. Výsledný vzhled dané pneu závisí na jejím rozměru. Počty drážek a šířka je vždy závislá dle rozměru pneumatik.

 

Osobní přístup Poradenství pro zákazníky
Levná doprava Pouze skutečné náklady
Pracovní nasazení Makáme od rána do noci
Nejprodávanější Značky pneu